Masaż gorącymi kamieniami - .:Dark Massage Salon - Salon masażu w ciemności Fundacji Keja:.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Masaż gorącymi kamieniami

Oferta masaże

Ten rodzaj masażu łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główną stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe.
Masaż gorącymi kamieniami wykonujemy specjalnymi wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych.
Dlaczego bazaltowe? Dlatego ponieważ duża zawartość żelaza posiada na tyle dużą pojemność cieplną ażeby przekazać ją w głąb tkanek.
Kamienie są specjalną odmianą bazaltu pochodzenia wulkanicznego. Są doskonałym przewodnikiem ciepła, są różnej wielkości i wszystkie mają owalny kształt. Posiadają one zarówno energię, jak i skład chemiczny, oba te czynniki emitują i wpływają na nasz organizm. Zabieg inspirowany był szamańskimi praktykami medycznymi, to właśnie hawajscy szamani przypisywali kamieniom lecznicze działanie. Istotną koncepcją w masażu kamieniami jest hinduska filozofia medycyny tradycyjnej, która mówi o ośrodkach energetycznych znajdujących się w naszym ciele. Energia powstaje i jest regulowana w systemie czakr, wyróżniamy 7 czakr: korzenną, płciową, splotu słonecznego, sercową, gardłową, adźną, czołową. Harmonijne działanie wszystkich czakr ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ zablokowana czakra blokuje swobodny przepływ energii w ciele.
Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów.
Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.
Celem masażu jest ogólne rozluźnienie, duże przekrwienie miejscowe i ogólne podniesienie podstawowej przemiany materii, ogólne oczyszczenie organizmu, zwiększenie procesów wymiany tkankowej oraz podniesienie progu odczuwania bólu.
Wskazania do masażu gorącymi kamieniami:
- stany wyczerpania psychofizycznego,
- nadmierny stres,
- wzmożone napięcie mięśniowe,
- stany przeciążeniowe,
- ból pochodzenia mięśniowo - powięziowego,
- zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych,
- nadciśnienie tętnicze.
Czas zabiegu:
- masaż całego ciała 60 min.
- masaż wybranych segmentów ok. 30 min.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego