Masaż kontralateralny - .:Dark Massage Salon - Salon masażu w ciemności Fundacji Keja:.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Masaż kontralateralny

Oferta masaże

Jest techniką stosowaną w połączeniu z masażem klasycznym. Stosowany jest przy braku dostępu do części ciała, na którą chcemy działać leczniczo,  np. przy unieruchomieniu kończyny opatrunkiem gipsowym czy po oparzeniu lub stanie zapalnym skóry. Masaż wykonuje się wówczas na kończynie zdrowej, co powoduje równoczesną aktywizację przepływu krwi w kończynie przeciwnej i wpływ leczniczy rzędu 15 %  na tę kończynę. Wynika to ze skrzyżowania naczynio - ruchowych odruchów fizjologicznych.
Stosując masaż kontralateralny przy złamaniach kości można przyspieszyć zrost kostny średnio o 2 tygodnie. Ogranicza to konsekwencje długotrwałego unieruchomienia kończyny: powstawanie przykurczy, spadek siły i masy mięśni, kompensacyjne przeciążenia zdrowej kończyny .
Masażysta wykorzystuje skrzyżowanie naczynio - ruchowe odruchów fizjologicznych. Poprzez działanie na zdrowej kończynie wzmaga przepływ krwi i bodźców nerwowych w chorym odcinku. Dostarcza to substancji odżywczych niezbędnych do szybszej regeneracji uszkodzenia.
Masaż kontralateralny wykonuje się w seriach. Tylko wtedy przynosi efekt.
Czas zabiegu:
- masaż całego ciała 60 min.
- masaż wybranych segmentów ok. 30 min.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego