Masaż klasyczny - .:Dark Massage Salon - Salon masażu w ciemności Fundacji Keja:.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Masaż klasyczny

Oferta masaże

Większość najbardziej popularnych metod masażu wywodzi się z podstawowej techniki, jaką jest masaż klasyczny. Jest on podstawą wszelkich działań stosowanych w prawie wszystkich technikach masażu.
Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki oraz wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż klasyczny jest najstarszą metodą leczenia fizykalnego.
Wskazania:
- otyłość i nadwaga,
- zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,
- zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym,
- rwa kulszowa,
- zespół wypadnięcia krążka międzykręgowego,
- przewlekłe zapalenia nerwów,
- przewlekłe stany zapalne mięśni, ścięgien i stawów,
- nerwobóle,
- stany pooperacyjne narządu ruchu np. po złamaniach,
- zaparcia nawykowe,
- stany pourazowe mięśni,
- zaniki mięśniowe pochodzenia neurogennego np.  niedowłady i porażenia,
- odmrożenia,
- blizny pourazowe i pozabiegowe,
- przewlekły nieżyt oskrzeli,
- stany po zakrzepowym zapaleniu żył kończyn dolnych,
- choroba Raynauda,
- obniżone ciśnienie krwi,
- przewlekła niewydolność krążenia obwodowego,
- nerwice psychogenne,
- wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu,
- choroby reumatyczne,
- wady postawy ciała.
Masaż klasyczny ma ogromne znaczenie w profilaktyce, odnowie biologicznej i usprawnianiu organizmu. Często leczy bądź wspomaga leczenie wielu chorób. Masaż klasyczny oparty jest na technikach ręcznych: głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, rozciąganiu czy uciskaniu.
Rodzaj masażu klasycznego powinien być dobrany odpowiednio do istniejącego zaburzenia lub choroby.
Masowane części ciała do uzgodnienia (w zależności od potrzeby): ramiona, przedramiona, ręce, kark, plecy, pas biodrowy, uda i podudzia, stopy, brzuch, głowa lub całe ciało.
Metody masażu klasycznego mogą być łączone z elementami innych terapii takich jak np.: terapia punktów spustowych, po izometryczna relaksacja, mięśniowo - powięziowe rozluźnianie, elementy osteopatii czy terapii manualnej. Odpowiednie dobranie i użycie elementów z innych systemów leczniczych wielokrotnie zwiększa skuteczność terapii. Uzyskany efekt poprawy samopoczucia występuje szybciej i jest trwalszy.
Najczęściej masaże klasyczne (częściowe lub całościowe) stosuje się w seriach składających się z kilku zabiegów wykonanych w krótkim okresie czasu. Przykładowo 10 - 15 zabiegów codziennie lub co drugi dzień.
Masaż klasyczny można stosować również z dłuższymi przerwami pomiędzy zabiegami. Ten sposób najczęściej stosowany jest jako podtrzymanie efektu, który został uzyskany w serii lub jako działanie profilaktyczne.
Czas masażu:
- masaż całego ciała 60 min.
- masaż wybranych segmentów 30 min.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego