Masaż tybetański - .:Dark Massage Salon - Salon masażu w ciemności Fundacji Keja:.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Masaż tybetański

Oferta masaże

Masaż tybetański, tak jak medycyna tybetańska łączy w sobie elementy dwóch starożytnych systemów medycznych: hinduskiego i chińskiego. Leczniczy masaż Sang-czu jest tego wyraźnym przykładem. W wolnym tłumaczeniu na język polski nazwa Sang-czu oznacza Czystą, Białą Rzekę płynącej przez nas energii. Masaż ten zaliczany jest do najbardziej skutecznych metod przywracania prawidłowej funkcjonalności całego organizmu. Dotyczy to wszystkich układów, a w szczególności układu narządu ruchu. Techniki tego masażu są bardzo bezpieczne i mają zastosowanie w dysfunkcjach stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Duże znaczenie w technikach manualnych masażu Sang-czu jest przywracanie symetrii miednicy jako podstawy kręgosłupa. Najczęstszą przyczyną tej asymetrii jest przesunięcie w obszarze stawu biodrowo-krzyżowego, które prowadzi do patologicznych zmian statyczno-dynamicznych w całym systemie narządu ruchu.  Konsekwencją tych zmian mogą być poważne dolegliwości kręgosłupa w różnych jego segmentach, a także deformacje kręgosłupa włącznie z dyskopatią (dysfunkcja krążka międzykręgowego) i jej następstwami w postaci stanów zapalnych nerwów obwodowych (rwa kulszowa, rwa udowa, rwa barkowa, lumbago i wiele innych powikłań neurologicznych). Także stany zapalne mięśni, więzadeł i ścięgien. Za pomocą specjalnych technik możemy zahamować, a także zlikwidować stany zapalne stymulując odpowiednie punkty akupresurowe i główne centra energetyczne tzw. czakry. Poprzez ukierunkowane działania technik akupresurowych oraz elementów masażu ayurwedyjskiego wpływamy na rewitalizację naszego systemu energetycznego, a tym samym wzmacniamy i stymulujemy system immunologiczny. Dzięki temu nasz organizm jest bardziej odporny, silniejszy i zdecydowanie szybciej wraca do zdrowia i sprawności.
Chwyty stosowane w obszarach tkanek miękkich czy aparatu stawowego mają zróżnicowaną siłę oddziaływania. Od bardzo delikatnych do bardzo głębokich, bodźcowych, nawet bolesnych. Wybór określonej techniki zależy od stanu psycho - fizycznego pacjenta i od rodzaju jego problemu lub choroby. Leczniczy masaż tybetański osiąga bardzo dobre efekty w likwidowaniu problemów wynikających z wysokiego poziomu stresu. Szybko i skutecznie likwiduje zakwasy mięśniowe. Wpływa na poprawę postawy naszego ciała, usuwa bóle głowy, migrenę. Pomaga również w przypadku stanów depresji i problemach ze snem. Ze względu na bezpieczne techniki terapii manualnej może być stosowany przy dolegliwościach kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Sang-czu czyli Czysta, Biała Rzeka przywraca prawidłowy przepływ energii w meridianach i tym samym oczyszcza i harmonizuje nasze ciało, umysł i emocje. Zastosowany w odpowiednim czasie może uchronić przed skomplikowanymi operacjami kręgosłupa czy stawów. Pozwoli uchronić także przed stosowaniem i uzależnieniem od środków farmakologicznych, a przede wszystkim przywróci właściwą jakość życia bez cierpienia i bólu.
Czas zabiegu:
- masaż całego ciała 60 min.
- masaż wybranych segmentów ok. 30 min.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego