Masaż Yumeiho - .:Dark Massage Salon - Salon masażu w ciemności Fundacji Keja:.

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Masaż Yumeiho

Oferta masaże

Yumeiho to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania 100 różnych technik. Przede wszystkim są to: masaż ugniatająco uciskowy oraz mobilizacja stawów przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób.
Twórca metody, Saionji Masayuki, z właściwą swojej narodowości precyzją, wnikliwością, wyobraźnią, innowacyjnością i logiką, zgłębił problematykę chorób kręgosłupa i dotarł do rzeczywistych przyczyn wielu z nich. Na pewno też nie bez powodu swojej metodzie nadał nazwę, która w tłumaczeniu brzmi: „metoda wzmacniania siły życiowej”…
Japońska terapia Yumeiho to naturalna, nieinwazyjna i bezbolesna metoda diagnostyczna, lecznicza i profilaktyczna. Choć liczy sobie jedynie niecałe 35 lat, jest obecnie z powodzeniem stosowana w ponad 70 krajach całego świata! Już sam ten fakt może być doskonałym świadectwem jej niezwykłej skuteczności. Na czym zatem polega jej fenomen?  
Stan kręgosłupa w ogromnej mierze warunkuje zdrowie całego organizmu. Kłopoty z kręgosłupem oznaczają nie tylko problemy z poruszaniem się, ale rzutują na pracę wszystkich organów wewnętrznych. Uważamy kręgosłup za filar układu kostnego i przywykliśmy patrzeć na niego jako na fizyczną podstawę, wokół której zbudowane jest całe ciało. Rzadko jednak zwracamy uwagę na fakt, że stanu naszego kręgosłupa nie można rozpatrywać w oderwaniu od jego własnego fundamentu – cokołu, w którym jest osadzony, czyli kości miednicy. Miednicę tworzą dwie kości biodrowe i kość krzyżowa. Ta ostatnia jest połączona z kręgosłupem. Ważne jest, by zrozumieć, że to właśnie układ kości miednicy wpływa na ustawienie całego kręgosłupa, a nie odwrotnie! Łatwo sobie to wyobrazić – kiedy „cokół” jest krzywy, osadzony w nim kręgosłup nie może pozostać prosty. Niestety większość z nas (ponad 90 proc. ludzi!) rodzi się z nieprawidłowym ustawieniem kości miednicy. Metoda yumeiho zakłada, że warunkiem skutecznego leczenia dolegliwości pleców i kręgosłupa jest przywrócenie prawidłowego ustawienia kości miednicy.
Co to znaczy, że „cokół jest krzywy”? W tym przypadku chodzi o sytuację, kiedy jeden z talerzy biodrowych kości biodrowej jest położony wyżej w stosunku do drugiego – wtedy jedna noga jest relatywnie krótsza od drugiej. Powstaje nierównowaga w układzie ruchu („dłuższa” noga przejmuje na siebie większy ciężar ciała). Nierównowaga ta jest kompensowana m.in. przez stopniowe boczne wykrzywianie się kręgosłupa łukiem w kierunku „krótszej” nogi.
Proces ten pociąga za sobą wiele dalszych zmian – oprócz powstających skrzywień kręgosłupa (w tym skoliozy funkcjonalnej, a następnie strukturalnej), upośledzone zostaje krążenie krwi, dochodzi do przemieszczeń krążków międzykręgowych (dysków) i ucisków na nerwy przykręgosłupowe oraz nerwy autonomicznego układu nerwowego, przez co zakłócona zostaje praca organów wewnętrznych; stawy i mięśnie nie pracują prawidłowo, a ich przeciążenia prowadzą do trudno odwracalnych zmian zwyrodnieniowych.  
Masaż yumeiho  
Metoda ta w bezbolesny i nieinwazyjny sposób pomaga skorygować ustawienie kości miednicy i kręgosłupa, dzięki czemu przywracana jest równowaga w całym organizmie. Zabieg łączy w sobie masaż ugniatająco-uciskowy, mobilizację stawów i elementy akupresury; rozluźnia zbyt napięte mięśnie, ścięgna i więzadła. Bazę metody stanowi 100 głównych oryginalnych technik, z których terapeuta wybiera te najbardziej odpowiednie dla danego pacjenta. Metoda yumeiho jest stosowana nie tylko w celach diagnostycznych i leczniczych, lecz także profilaktycznych – pomaga utrzymać ciało w dobrej kondycji ruchowej, zwiększa elastyczność wszystkich struktur.  
Jak wygląda zabieg?
Masaż yumeiho jest wykonywany na materacu i standardowo trwa ok. 40 minut (ok. 20 minut w przypadku dzieci). Do zabiegu najlepiej założyć miękkie, luźne ubranie, należy też zdjąć zegarek, okulary, biżuterię. Podczas pierwszej wizyty terapeuta dokładnie sprawdza ustawienie miednicy i kręgosłupa i w zależności od wyników diagnozy, wykonuje stosowny zabieg; może również określić ilość spotkań koniecznych jego zdaniem do poprawy zdrowia lub całkowitego usunięcia danego problemu zdrowotnego pacjenta. Zabieg rozpoczyna się zwykle od masażu ugniatająco-uciskowego danych partii mięśniowych (uciski te wykonywane są w seriach). Podczas zabiegu terapeuta układa też pacjenta w różnych pozycjach, które umożliwiają wykonanie mobilizacji stawów kręgosłupa i – w zależności od potrzeb – pozostałych stawów. Czasami podczas stosowania danej techniki rozlega się charakterystyczny dźwięk. Dla niektórych osób jest to nieprzyjemne doznanie słuchowe, ale nie należy się go obawiać, ponieważ oznacza, że wszystko wraca na właściwe miejsce. Wskazania do zabiegu
:
- rzywienia kręgosłupa,
- dyskopatię,
- kręgozmyk,
- zapalenie nerwu kulszowego,
- bóle w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa,
- bóle stawów biodrowych i kolanowych,
- drętwienie dłoni,
- bóle głowy,
- choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów,
- niektóre przypadki niedowładów i porażeń,
- stany przewlekłego zmęczenia i niepokoju,
- poprawa funkcji przewodu pokarmowego.
- bolesne miesiączkowanie,
- migreny,
- niemożność zajścia w ciążę lub jej donoszenia .
Yumeiho, a dzieci
Im wcześniej zostaną wychwycone nieprawidłowości postawy u dzieci, tym lepiej! Leczenie zaawansowanego skrzywienia jest trudniejsze i trwa dłuższej. Warto zadbać o sprawdzenie u dziecka ustawienia miednicy i ewentualne jej skorygowanie. Taki zabieg można bezpiecznie wykonać już u 3,5-latka! Z myślą o najmłodszych powstał specjalny Prewencyjny System Yumeiho – Yumeiho Yobouigaku-Taikei
(r), którego celem jest właśnie zapobieganie wadom postawy, a w szczególności niebezpiecznej skoliozy dwułukowej.  
Być w dobrych rękach
Niezwykle istotne jest by zabieg yumeiho był wykonywany przez osobę uprawnioną do prowadzenia tej terapii! Saionji Masayuki stworzył profesjonalny, wielostopniowy system szkolenia terapeutów. Ważnym elementem nauki jest ocena stanu zdrowotnego pacjenta pod kątem ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Warto też wiedzieć, że licencje uprawniające terapeutów do stosowania tej metody są poddawane corocznej weryfikacji przez Polskie Stowarzyszenie Yumeiho.
Licencjonowanym terapeutą, członkiem Polskiego stowarzyszenia yumeiho jest Pan Sławomir Kazimierz Koliński – fizjoterapeuta dark Massage Salonu masażu w ciemności Fundacji „Keja”
http://www.yumeiho.org.pl/gabinety.php

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego